Miesięczne archiwum: maj 2021

  Zapraszamy na drugi w tym roku Miting Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski 2021 30 maja 2021 r.  w kat. młodzieżowych na którym rozegrane zostaną eliminacje w sztafetach  sztafet do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody rozpoczną się o godz. 15,00. Poniżej przedstawiam regulamin i program minutowy zawodów:

II Mityng Kwalifikacyjny2021

 
Informujemy, że wyniki zawodów można będzie śledzić na bieżąco na stronie internetowej:

Przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowali młodzi adepci Królowej Sportu w Finale Województwa Podlaskiego LDK!, który odbył się 22 maja w Białymstoku. Blisko 250. zawodników
z całego województwa startowało w kategoriach U12, U14 i U16 i walczyło o przepustkę do Finału Ogólnopolskiego, który zaplanowano w Sieradzu w dniach 28-29 czerwca.

Czytaj dalej

20 maja w Łomży rozegrano Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U18 i 20. W rywalizacji wzięło udział 170. zawodników z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego. Ozdobą zawodów był start Damiana Czykiera (Podlasie Białystok), który w biegu na 110m ppł uzyskał świetny rezultat 13.43!

Czytaj dalej

Przed nami duża lekkoatletyczna impreza dla dzieci i młodzieży! Zachęcamy do udziału w Finale Wojewódzkim LDK!, który odbędzie się 22 maja w Białymstoku.
 
 
Zawody finansowane są ze środków Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN – głównego sponsora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 

I Mityng Kwalifikacyjny w kategoriach młodzieżowych

Po raz kolejny w trudnych warunkach atmosferycznych rywalizowali lekkoatleci na Stadionie Zwierzynieckim, gdzie 8 maja odbył się I Mityng Kwalifikacyjny w kategoriach młodzieżowych. W zawodach wzięło udział około 220. zawodników z siedemnastu klubów
z różnych województw. 

Do najciekawszych wyników należy zaliczyć: Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Do piątku 11 czerwca br. trwa nabór wniosków o przyznanie nagród za osiągnięcia sportowe uzyskane w sportach olimpijskich.

Podstawowymi kryteriami otrzymania nagrody jest uzyskanie jednego z następujących wyników sportowych w 2020 roku w sportach olimpijskich:
1)    zajęcie miejsca 1 – 6 w Igrzyskach Olimpijskich/Paraolimpijskich,
2)    zajęcie miejsca 1 – 3 w Mistrzostwach Świata,
3)    zajęcie miejsca 1 – 3 w Mistrzostwach Europy,
4)    zajęcie miejsca 1 – 3 w Mistrzostwach Polski,

Nagrody sportowe przyznawane są osobom fizycznym mieszkającym na obszarze województwa podlaskiego. Za sporty olimpijskie/paraolimpijskie uznaje się sporty, które były rozgrywane podczas zimowych lub letnich igrzysk olimpijskich.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać:
1)    kluby sportowe,
2)    okręgowe związki sportowe oraz Podlaska Federacja Sportu,
3)    organizacje pozarządowe działające w dziedzinie kultury fizycznej,
4)    zainteresowane osoby fizyczne samodzielnie.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującym nowym regulaminem przyznawania nagród.

Rekrutacja trwa do 11 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Sportu – tel. 85 66 54 486.

https://wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/trwa-nabor-wnioskow-o-przyznanie-nagrod-za-osiagniecia-sportowe-uzyskane-w-sportach-olimpijskich-w-2020.html

Pozdrawiam

Michał Kiejko
Kierownik Referatu Sportu

 

Departament Edukacji, Sportu i Turystyki
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
ul. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok
tel.: 85 66-54-483
fax.: 85 66-54-481
e-mail: michal.kiejko@wrotapodlasia.pl

www.wrotapodlasia.pl

 

logo poczta

 

„Informacja Administratora – zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku pod adresem: https://bip.wrotapodlasia.pl/klauzula.html

 

 

podlasie

ea

iaaf