Miesięczne archiwum: maj 2018

Spotkanie z Wojciechem Nowickim

Co czuje zdobywca medalu olimpijskiego? Czym Rio de Janeiro zaskoczyło sportowców? Jakie przysmaki serwowała olimpijska stołówka? – o emocjach sportowych i nie tylko opowie Wojciech Nowicki.

Zapraszamy na , brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Pekinie (2015) i Londynie (2017), a także mistrzem Polski w rzucie młotem na zawodach w Białymstoku (2017). To najbardziej utytułowany sportowiec pochodzący z Podlasia i pierwszy reprezentant białostockiego klubu, który zdobył medal Igrzysk Olimpijskich.

Wojciech Nowicki opowie m.in. o swoim udziale w igrzyskach, o warunkach, w jakich trenuje i o tym, jak wspomina studia na Politechnice Białostockiej, które ukończył w 2013 roku.

Reprezentant Polski otrzymał statuetkę Złotego Absolwenta Politechniki Białostockiej i tytuł Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej. Na spotkanie z nim zaprasza Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej przy współpracy z Pełnomocnikiem Rektora ds. Losów Absolwentów Politechniki Białostockiej i wsparciu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PB. To pierwsze z cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami Politechniki Białostockiej.

Spotkanie z Wojciechem Nowickim

29 maja 2018 r. godz. 18:00

Klub Studencki GWINT, ul. Zwierzyniecka 10

Wstęp wolny!

20 maja 2018 roku Rynek Kościuszki zamieni się w lekkoatletyczną arenę. Po raz pierwszy w Białymstoku odbędzie się Mityng Gwiazd. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni rozegrane zostaną trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą. Wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Najsilniejszymi zawodnikami, których będzie można spotkać na białostockim Rynku Kościuszki będą oczywiście kulomioci. Obsada tej konkurencji prezentuje się naprawdę znakomicie. Obok polskiego mocarza Michała Haratyka, wicemistrza Europy z Amsterdamu (2016), do rywalizacji przystąpią światowej klasy kulomioci. W Białymstoku nie zabraknie piątego zawodnika Igrzysk w Rio i rekordzisty Brazylii Darlana Romani.

Czytaj dalej

Zapraszamy sympatyków lekkiej atletyki na Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego juniorów i juniorów młodszych Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w  lekkiej atletyce  im. Tadeusza Sudoła– Łomża 20 maj 2018. Informuję że zgłoszenia do zawodów można dokonywać za pośrednictwem

http://domtel-sport.pl/zgloszenia/log.php?file=zgloszenie&file2=&osw=

Poniżej przedstawiam regulamin zawodów.

MW Łomża (3)

Rocznicę Uchwalenia Pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej na sportowo świętowali lekkoatleci startujący w XXIX Mityngu Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Mityng rozpoczął się o godzinie 15,00 w miniony czwartek  na stadionie Zwierzynieckim  w Białymstoku. Uroczyste rozpoczęcie zawodów zainaugurował Ryszard Woronowicz, który po przywitaniu kibiców,   zawodników, trenerów i  działaczy sportowych poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych w tym roku Zbigniewa Brożka – Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej  i Sportu Rady Miasta Białegostoku, działacza Sportowego  i wieloletniego Współorganizatora Mityngu  oraz pamięć zmarłego trenera KS Podlasie Białystok – Stanisława Gano. Otwarcia zawodów dokonała Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku Krystyna Danilczyk Zabawska w towarzystwie Prezesa Klubu Sportowego Podlasie Białystok  Jana Zalewskiego  i Prezesa Honorowego PZLA Janusza Kuczyńskiego.

Czytaj dalej

Tegoroczne PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 m odbyły się w sobotnie popołudnie 28 kwietnia 2018 r na Stadionie w Łomży. Na dystansie 10000 m K bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki naszego regionu. Zwyciężyła zawodniczka KS Podlasie Białystok Katarzyna RUTKOWSKA z wynikiem  33:24.08. przed Pauliną KACZYŃSKA  WMLKS Pomorze Stargard(ZP) 33:29.05  i  KALENDAROVĄ Olgą OCHAL  LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża(PD) 34:14.19. Wśród mężczyzn również nie zabrakło naszych reprezentantów na podium. Czytaj dalej

podlasie

ea

iaaf