20 maja 2018 roku Rynek Kościuszki zamieni się w lekkoatletyczną arenę. Po raz pierwszy w Białymstoku odbędzie się Mityng Gwiazd. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni rozegrane zostaną trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą. Wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Najsilniejszymi zawodnikami, których będzie można spotkać na białostockim Rynku Kościuszki będą oczywiście kulomioci. Obsada tej konkurencji prezentuje się naprawdę znakomicie. Obok polskiego mocarza Michała Haratyka, wicemistrza Europy z Amsterdamu (2016), do rywalizacji przystąpią światowej klasy kulomioci. W Białymstoku nie zabraknie piątego zawodnika Igrzysk w Rio i rekordzisty Brazylii Darlana Romani.

Konkurs kulomiotek będzie chciała wygrać najlepsza polska zawodniczka, piąta kulomiotka ostatnich halowych mistrzostw świata, czyli Paulina Guba.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również konkurs skoku wzwyż. Dopingować będzie można m.in. halowego mistrza Europy z Belgradu Sylwestra Bednarka oraz mającego na koncie wynik 2.40 m i brąz halowych mistrzostw świata Ukraińca Andrijeja Procenko. Trenerem najlepszego polskiego skoczka wzwyż jest Michał Lićwinko, mąż spodziewającej się dziecka Kamili, których z pewnością również nie zabraknie na Rynku Kościuszki.

Największą gwiazdą konkursu skoku o tyczce będzie z kolei Piotr Lisek. Rekordzista Polski (6.00 m) od kilku lat praktycznie nie schodzi z podium wielkich światowych imprez. Jego waleczność oraz sportowe ambicje są gwarancją świetnego widowiska i wysokiego skakania. Jego rywali do wysokiego skakania poznamy w ciągu najbliższych dni.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki to impreza lekkoatletyczna, która w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie. To okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. To także impreza dla całych rodzin. Główne zmagania sportowe poprzedzi zabawa dla dzieci i ich rodziców. Tu będzie można spotkać m.in. Tomasza Majewskiego – dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą oraz dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego.

Wybór Białegostoku na organizację takiej imprezy nie był przypadkowy. To ważne miasto na sportowej mapie Polski. To właśnie tu trenują lekkoatleci światowego formatu, jak Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki. W Białymstoku odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody, które okazały się dużym sukcesem nie tylko sportowym, ale również promocyjnym, odbyły się w lipcu 2017 roku na stadionie w Zwierzyńcu. I właśnie ta impreza stała się inspiracją do organizacji tegorocznego Mityngu.

Impreza ma być transmitowana w TVP Sport. Przy jej organizacji Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Program Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki

20.05.2018 Rynek Kościuszki

  • Godz. 11:00-12:00 zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców
  • Godz. 12:00-13:00 rozgrzewka gwiazd przed zmaganiami
  • Godz. 13:00-15:30 Mityng

podlasie

ea

iaaf