Miesięczne archiwum: październik 2018

Podlaski OZLA przedstawia informację dotyczącą corocznych testów ZKN do szkolenia na rok 2019.
– normy wynikowe ZKN – w załaczeniu

Zgłoszenia zawodników poprzez panel DomTel dla Woj. ZLA do dnia 8.11.do godz. 24.00, prosimy przedstawicieli klubów LA woj. podlaskiego o zgłoszenia mailowe zawodników na adres przemyslaw.zabawski@pzla.pl
Przypominamy, że:

– zgłaszamy zawodników spełniających normy wynikowe, lub będących bardzo blisko spełnienia normy

– udział w testach ZKN jest warunkiem do zakwalifikowania zawodnikach do szkolenia ZKN
– wszyscy zawodnicy powinni posiadać badania lekarskie

 

Z żalem informujemy, że w wieku 85 lat zmarł Janusz Antoni Kuczyńki . Zasłużony trener lekkiej atletyki, wychowawca wielu pokoleń medalistów oraz reprezentantów Polski z Kamilą Lićwinko (Stepaniuk) na czele – rekordzistką kraju i złotą medalistką Mistrzostw Świata w skoku wzwyż.

 

Janusz Antoni Kuczyński.  ur. 1933 rok – zm. 2018 r.

Jako zawodnik reprezentował kluby: Związkowiec Białystok, Budowlani Białystok, Gwardia Białystok, Spójnia Białystok, Sparta Białystok, Jagiellonia Białystok. Należał w latach 50. do najlepszych w Okręgu Białostockim w skoku o tyczce. Bronił też barw Okręgu w różnego rodzaju zawodach ogólnopolskich.  W Mistrzostwach Polski najlepszym jego wynikiem było zajęcie 7. miejsce w MP juniorów w 1952 roku w skoku o tyczce. Jego rekord życiowy w tej konkurencji to 3 m 65 cm z 1956 r.

Czytaj dalej

Wojciech Nowicki brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio i Mistrz Europy w rzucie młotem został nominowany przez European Athletics w plebiscycie na Najlepszego Lekkoatletę Europy GOLDEN TRACKS. Nazwiska zwycięzców będą ogłoszone podczas Gali w Lozannie 26 października 2018 r.

Oddajmy głos na Wojciecha Nowickiego w plebiscycie GOLDEN TRACKS, na Najlepszego Lekkoatletę Europy

Wystarczy kliknąć na poniższy link a następnie na zdjęcie Wojciecha Nowickiego i polubić zdjęcie Naszego Mistrza.

podlasie

ea

iaaf