Miesięczne archiwum: czerwiec 2023

w imieniu Zarządu Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki zwracam się z uprzejmą prośbą o jak najszybsze (do czwartku 22.06) odesłanie druków zamówienia na MP U20 w Lublinie. Wzorem lat ubiegłych dokonujemy rezerwacji wojewódzkiej, na podstawie której możliwe jest dofinansowanie do 70% kosztów. Przejazd do Lublina samochodami osobowymi organizują kluby, również z możliwością częściowego dofinansowania (druki w terminie późniejszym).
Kierownik MP U20 – Jarosław Suproń (KS Podlasie Białystok)
 
Cały czas czekamy na przetasowania i ostateczny skład województwa na OOM do Chorzowa. Najprawdopodobniej będzie jeden bus + 2/3 auta osobowe w celu poruszania się między stadionem, a miejscem zakwaterowania.
Miejsca 1-20 na koszt ministerstwa, miejsca 20-24 + dodatkowi trenerzy na koszt klubu. Transport z dofinansowaniem. Oczywiście rezerwacja całego województwa.
Informacje i ustalenia będą przekazywane na bieżąco.
Kierownik OOM/MP U18 – Krzysztof Wojszko (UKS Czwórka Białystok)
 
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Kleszczewska

 

6 czerwca 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku odbyły się Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.
Impreza zgromadziła ponad 500. dzieci z roczników 2012-2013, które rywalizowały w dwuboju lekkoatletycznym (jedna konkurencja biegowa i jedna techniczna). Najlepsi wezmą udział w zawodach finałowych w Toruniu. Na uczestników, oprócz sportowej rywalizacji, czekały dmuchańce, malowanie twarzy i specjalne zadania na stacjach.
 

Czytaj dalej

Reprezentacja Polski w konkurencjach rzutowych U18, U20 i U23 zwyciężyła w Meczu Międzypaństwowym rozegranym w Pilznie (Czechy) pomiędzy reprezentacjami Czech, Węgier i Polski. Wśród reprezentantów Polski nie zabrakło zawodników z naszego okręgu. 

Martyna Karwowska (U23) KS Podlasie w pchnięciu Kulą zajęła 5 miejsce z wynikiem z wynikiem 14,09. 

Mateusz Chodakowski (U18) KS Podlasie  zwyciężył w pchnięciu kulą 18,44 PB i zajął  czwarte miejsce zajął w rzucie dyskiem z wynikiem 50,21

Gabriela Andrukonis (U23) KS Podlasie Białystok zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem uzyskując wynik 53,63.

Zuzanna Maślana (U 20) z Klubu MLKL Płock na co dzień trenująca w Białymstoku  zwyciężyła w pchnięciu kulą z wynikiem 16,48. 

Wyniki zawodów znajdują się na stronie internetowej: 

https://online.atletika.cz/vysledky/69256/

podlasie

ea

iaaf