Śp  Stanisław Roszkowski  ur. 1944 w Nowym Rogożynie, gmina Lipsk (dawniej Rogożyn Nowy), zmarł 09.06 2020 r w Łomży.

 

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiam, że  09 czerwca 2020 r. w Łomży  zmarł nagle Stanisław Roszkowski, nasz kolega ze sportowych aren, ceniony w regionie i kraju  trener lekkiej atletyki (specjalizował się w rzutach).Stanisław Roszkowski był absolwentem LO W Sejnach i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 1963-1970 był czołowym zawodnikiem w pchnięciu kulą w kraju (rekord życiowy 16,83 m.), z  powodzeniem uprawiał również podnoszenie ciężarów.    
Po ukończeniu studiów  pracę zawodową rozpoczął w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku, następnie pracował w  Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Supraślu, a od 1977 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Łomży.            
Karierę trenerską rozpoczynał jako trener rzutów w Klubie Sportowym Podlasie Białystok, a po przeprowadzce do Łomży, w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Zorza Łomża i LKS Narew Łomża.

Z głębokim żalem żegnamy naszego kolegę i przyjaciela.   
Cześć Jego Pamięci.

Kazimierz Kirejczyk

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione  w piątek 12 czerwca 2020 r. o godzinie 12.00 w  Kaplicy Cmentarnej przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

podlasie

ea

iaaf