Wspaniałe lekkoatletyczne widowisko mogli podziwiać licznie zgromadzeni fani Królowej Sportu na stadionie BOSiR w niedzielne popołudnie (5.05.2024 r.)
Na zawodach gościliśmy plejadę gwiazd polskiej (w tym podlaskiej) lekkiej atletyki, którzy uzyskali bardzo wartościowe rezultaty.
Po raz pierwszy od kliku lat na białostockim Zwierzyńcu zaprezentował się mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który odniósł zwycięstwo z wynikiem 78,33m. Niesamowitych emocji dostarczyła kibicom Maria Andrejczyk posyłając oszczep na odległość 62,03m. Pięknie! Warto odnotować również wynik zwycięzcy męskiego oszczepu Cypriana Mrzygłoda – 81,02m, czy też rezultaty w kuli – 17.59m Klaudii Kardasz i 19.52m Jakuba Szyszkowskiego. Na bardzo wyrównanym poziomie stał konkurs rzutu młotem pań, a wielkie owacje za zwycięstwo w biegu na 5000m otrzymała Małgorzata Karpiuk (16:31.49). W biegach na krótszych dystansach także uzyskano szereg bardzo dobrych wyników. Warto zwrócić uwagę na osiągnięcia Krystiana Prusa (100m – 10.95), Marleny Granaszewskiej (200m – 23.84) Maksymiliana Klepackiego (400m – 47.46) i Daniela Siemaszko (400m – 49.27 – minimum na ME U18).
Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych atletach – uczestnikach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego, którzy brali udział w biegach na 60m U12 i 600m U14.

Impreza stała na bardzo wysokim poziomie, chyba sami się nie spodziewaliśmy tylu utytułowanych sportowców na naszych zawodach. Cieszy frekwencja młodszych i starszych osób na trybunach, cieszą spotkania „po latach” sympatyków Królowej Sportu, cieszy aktywność dzieci i ich rodziców. Oczywiście jest jeszcze kilka obszarów, w których można coś zrobić lepiej, ale zdecydowanie imprezę można zaliczyć do udanych. Chcemy więcej!

Zorganizowanie tak dużego mityngu nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, firmy Sonarol Sp.j. Najda i PPB „PREFBET” Spółka z o. o

Joanna Kleszczewska

podlasie

ea

iaaf