Miesiąc sierpień to środek wakacji i wydawałoby się, że młodzież szkolna odpoczywa. Aktywni sportowo uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich, cały lipiec przygotowywali się do najważniejszej lekkoatletycznej imprezy w bieżącym roku a mianowicie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 4 do 7 sierpnia 2016 r we Wrocławiu.  Mieszkańcy naszego województwa wywalczyli 2 złote medale i jeden brązowy. Złote medale zdobyli:
  1. Karolina Łozowska KS Podlasie Białystok w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 55,81 s -tegoroczna Wicemistrzyni Europy juniorów młodszych z Tbilisi w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 54.56 s
  2. Rafał Pogorzelski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża z wynikiem 5; 55,82, który na Mistrzostwach Europy Juniorów młodszych w Tbilisi przybiegł na 6 pozycji z wynikiem 6:00.67
Brązowy medal Paweł Zawistowski z LKS Narew Kurpiewski Łomża w trójskoku uzyskując wynik 13,59 m Miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju wywalczyli: – Justyna Jelska z KS Podlasie 4 miejsce w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami, który pokonała w czasie 7; 01,49 min – Angelika Antoniak z KS Sprinter Siemiatycze 4 miejsce w rzucie oszczepem uzyskała wynik 44,24 m – 6 miejsce sztafeta 4×400 m juniorek młodszych KS Podlasie Białystok w składzie: Natalia Markowska, Magdalena Michalewicz, Justyna Jelska, i Anna Gryc, która dystans 400 m pokonała w czasie 4; 00,50 min – Katarzyna Bargielska z LKS Narew Kurpiewski Łomża zajęła 7 miejsce trójskoku z wynikiem 10,91 m – Zawistowski Paweł z LKS Narew Kurpiewski Łomża zajął 7miejsce w skoku w dal pokonując odległość 6, 15 m – Anna Gryc z KS Podlasie Białystok zajęła 8 miejsce w biegu na 400 m ppł. pokonując ten dystans w czasie 64,71 s – Magdalena Sieńko z KS Podlasie Białystok zajęła 8 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 12,80 m – Anita Świacka z UKS Technik Augustów w biegu na dystansie 800 m zajęła 9 miejsce pokonując dwa okrążenia stadionu w czasie 2; 20,15 min – Katarzyna Bargielska z LKS Narew Kurpiewski Łomża w skoku w dal skoczyła na odległość 5,21 m i zajęła 9 miejsce – Damian Budziszewski z UKS Liceum Sportowe Łomża w rzucie oszczepem zajął 9 miejsce z wynikiem 56,72 s Na dziesiątym miejscu uplasowali się niżej wymienieni zawodnicy: – Magdalena Michalewicz z KS Podlasie w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 59,48 s – Małgorzata Terciak w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami uzyskała wynik 7:38,15 – Zofia Terciak z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w biegu na dystansie 1500 m, uzyskała czas 4; 52,30 min – Diana Karpiuk z KS Puszcza Hajnówka na dystansie 3000 m uzyskała czas 10; 38,18 min – Kamila Turowicz z LUKS Hańcza Suwałki w rzucie oszczepem uzyskała wynik 39,04 m Wyniki pozostałych zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce, rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu znajdują się pod adresem internetowym: 16080406-wroclaw-oom_201608062240