Miniony weekend  (9,10 i 11 lutego 2018r.)był pełen emocji dla kibiców lekkiej atletyki naszego województwa. Nasi lekkoatleci rywalizowali o tytuły Mistrza Polski w konkurencjach lekkoatletycznych, w pięknej Hali Arena w  Toruniu.  W klubowej klasyfikacji  medalowej najwyżej uplasował się Klub Sportowy Podlasie Białystok na 13 pozycji. Wpływ na to miały dwa brązowe medale zdobyte przez Dianę Karpiuk w biegu na 3000m U20

Magdę Sieńko w pchnięciu kulą U20 i jeden złoty Karoliny Łozowskiej w biegu na dystansie 400 m  i srebrny zdobyty przez Justynę Jelska w biegu na dystansie 1500m. 31 miejsce w klasyfikacji medalowej zajął Klub Sportowy LUKS Hańcza Suwałki, za sprawą złotego medalu zdobytego przez Macieja Pietrasa w siedmioboju z  ilością 4645 punktów. Na miejscu 78 znalazł się Klub Sportowy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, którego zawodnik Łyskawy Przemysław zdobył medal brązowy  w trójskoku U20. 

Oczywistym jest fakt, że   brak hali lekkoatletycznej na terenie województwa podlaskiego,ma bezpośredni wpływ na wyniki rywalizacji lekkoatletów  w Halowych Mistrzostwach Polski a zwłaszcza w biegach okrężnych.     Niemniej jednak pomimo braku hali nasi zawodnicy potrafią zdobywać medale również w tych konkurencjach – świadczą o tym medale zdobyte przez w/w zawodniczki, a  przemawia to  za tym, że mamy ogromny potencjał w zapleczu utalentowanej sportowo młodzieży.

Poniżej przedstawiam osiągnięcia pozostałych zawodników naszego okręgu;

medal złoty:

Łozowska Karolina KS Podlasie Białystok w biegu na 400 m U20  z wynikiem 55,19 PB

Pietras Maciej LUKS Hańcza Suwałki siedmiobój U18   4645 pkt

medal srebrny:

Jelska Justyna KS Podlasie Białystok w biegu na 1500 m U20 z wynikiem 4:34,74 PB

medale brązowe:

Sieńko Magda KS Podlasie Białystok  w pchnieciu kulą U 20 z wynikiem 13,17 PB

Karpiuk Diana KS Podlasie Białystok  w biegu na dystansie 3000 m U20 z wynikiem 10:01,44 PB

Łyskawy Przemysław LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w trójskoku U20 z wynikiem 18,18

miejsca czwarte:

Siniło Krystian UKS 19 Bojary Białystok w biegu na 60 mp U20 z wynikiem 8,24

Pogorzelski Rafał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w biegu na dystansie 3000m U20 z wynikiem 8:30,05 PB

Miejsca piąte:

Dłużniewska Klaudia LKS Narew Kurpiewski Łomża w skoku wzwyż  U18 z wynikiem 1,64 PB

Mieczkowski Dominik LKS Narew Kurpiewski Łomża w skoku w dal U20 z wynikiem 6,77

Miejsca szóste:

Lipska Ewelina KS POdlasie Białystok w skoku wzwyż U18 z wynikiem 1,55

Simoniuk Dawid KS POdlasie Białystok w skoku w dal U20 z wynikiem 6,72

Łęczycki Artur UKS 19 Bojary Białystok w biegu na 200 m U20  z wynikiem 22,49

Mikłaszewicz  Jakub Sl Salos Suwałki w Biegu na 60 m U18 z wynikiem 7,10

Miejsce siódme: Mielech Gabriela UKS Czwórka Białystok  w skoku w dal U18 z wynikiem 5,31 PB

10 miejsce w skoku w dal U18 Wojna Weronika  KS Podlasie Białystok 5,01

13 miejsce w biegu na 2000 m U18 Marek Romańczuk KS PARKIET HAJNÓWKA 5:52,10 PB

15 miejsce zdobyli 

w skoku w dal U 20 Kulawczyk Weronika LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża  5,06

w bigu na 1500 m U20 Wnorowski Damian KS Podlasie Białystok 4:11,33

Miejsce w finale B zajęli:

I miejsce Łęczycki Artur UKS 19 Bojary Białystok wbiegu na 60 m U20 z wynikiem 7,03

I miejsce Bartnowska Weronika KS POdlasie Białystok w biegu na 60 m U20 z wynikiem 7,77 PB

IV miejsce Bartnowska Weronika KS POdlasie Białystok w biegu na 200m U20  z wynikiem 25,61

V miejsce Miszkiel Marcin UKS 19 Bojary Białystok w biegu na 60 U18  7,24

 

Opracował:

Roman Sacharczuk

 

pzla

PFS

podlasie

ea

iaaf

pko