89 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, rozegrane zostały w sobotę, 11 marca 2017 r na trasach Centrum „Gostar” w Jeleniej Górze. Była to niewątpliwie jedna z najtrudniejszych tras przełajowych. Bardzo dobrze na tej trasie spisała się podopieczna trenera Tomasza Dąbrowskiego z KS Podlasie Białystok, Katarzyna Rutkowska. Dystans 5km Seniorek, pokonała w bardzo dobrym czasie 16: 42 min. zwyciężając  z 20 sekundową przewagą nad Katarzyną Kowalską KS Vectra Włocławek. Trzecia na linię mety wbiegła Angelika Cichocka z SKLA Sopot.   Kolejne medale, tym razem srebrne wywalczyli Panowie z naszego okręgu Mateusz Demczyszak z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w biegu na dystansie 4 km seniorów, który swój dystans pokonał w czasie 11: 51 min. oraz jego kolega klubowy Rafał Pogorzelski w biegu na dystansie 6 km juniorów (U20M), pokonując wymienioną trasę w czasie 18,59 min. Obaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Andrzeja Korytkowskiego. Wśród reprezentantów naszego województwa w pierwszej dziesiątce rywalizację ukończyli niżej wymienieni zawodnicy: – na dystansie 5 km seniorek 6 miejsce wywalczyła Paulina Mikiewicz Łapińska w czasie 17: 39 min. a na 8 pozycji Izabela Parszczyńska w czasie 17: 54 min. Obie zawodniczki z KS Podlasie Białystok. – na dystansie 10 km seniorów na 8 pozycji przybiegł Łukasz Parszczyński z KS Podlasie Białystok, pokonując wspomniany dystans w czasie 31: 43min a na 9 pozycji Przemysław Dąbrowski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża z czasem 31: 46 min. – na dystansie 3 km juniorek młodszych (U18 K) na 6 pozycji przybiegła Diana Karpiuk z KS Podlasie Białystok (poprzednio KS Puszcza Parkiet Hajnówka) pokonując dystans w czasie 11: 05 min – na dystansie 3 km juniorów młodszych (U18 M) na 6 pozycji przybiegł Daniel Baranowski UKS Technik Augustów w czasie 9: 40 min, 7 miejsce zdobył Patryk Markowski z KS Podlasie Białystok w czasie 9: 43 min a na 8 pozycji linię mety minął, jego kolega klubowy Łukasz Modzelewski w czasie 9: 45 min. – na dystansie 2 km juniorek (U 20 K) 8 miejsce zajęła  z KS Podlasie Białystok z czasem 7: 25 min. Wysokie miejsca naszych zawodniczek i zawodników wpłynęły na klasyfikacje drużynową. Panie z KS Podlasie Białystok zwyciężyły w klasyfikacji klubowej seniorek uzyskując 15 punktów. Klasyfikację Klubową seniorów wygrali zawodnicy z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża z ilością 35 punktów, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z KS Podlasie Białystok z ilością 45 punktów. Drugie miejsce w tej punktacji zajęła drużyna RKS Łódź 37 punktów. Drużynową rywalizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wygrali zawodnicy MKS-MOSM Bytom 16.0 punktów, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z KS Podlasie Białystok 16.0 punktów a na piątej pozycji UKS Technik Augustów 12.0 punktów. Nasze województwo w tej klasyfikacji znalazło się na 5 pozycji z ilością 29 punktów. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie JeleniaGora5063