Najmłodsi lekkoatleci naszego regionu w mijający weekend 24 i 25 września 2016 r. walczyli o medale i tytuły Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce w Słubicach. Najlepszą naszą zawodniczką okazała się  Aleksandra Kiryluk, podopieczna trenera Stanisława Kubeł z KS Podlasie Białystok. Olka zdobyła dwa złote medale. Jeden w biegu na dystansie 200 m ppł. z wynikiem 29,23 s, a drugi na dystansie 80 m ppł. z wynikiem 11,82 s. Ponadto wyróżniona została Pucharem Starosty Słubickiego za uzyskanie najlepszego wyniku sportowego. Drugim złotym medalistą wśród naszych lekkoatletów okazał się pięcioboista Maciej Pietras, podopieczny trenera Jarosława

Jutkiewicza z LUKS Hańcza Suwałki, który w dwudniowej rywalizacji uzyskał 3217 pkt. Brązowy medal w skoku w dal wywalczył kolega klubowy Maćka Jakub Mikłaszewicz z wynikiem 6,22. Medale zdobyte przez zawodników KS Podlasie Białystok pozwoliły na zajecie piątego miejsca w klubowej klasyfikacji medalowej. Natomiast zawodnicy LUKS Hańcza Suwałki zajęli ósme miejsce. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli niżej wymienieni zawodnicy:

4 miejsce Ewelina Lipska LUKS Eurocentr Suchowola w skoku wzwyż z wynikiem 1,59 m 4 miejsce Marcin Miszkiel SL Salos Suwałki w biegu na 100 m z wynikiem 11,32 s 7 miejsce Szymon Łazarski UKS Technik Augustów w pchnięciu kulą z wynikiem 13, 76 m 7 miejsce Dawid Włodkowski LKS Narew Kurpiewski Łomża w biegu na 110 m ppł. z wynikiem 15,77 s 8 miejsce Aleksandra Olechno KS Podlasie Białystok w rzucie młotem z wynikiem 42,39 m 8 miejsce Weronika Włostowska UKS Liceum Sportowe Łomża w pchnięciu kulą z wynikiem 10,99 m 9 miejsce Klaudia Dłużniewska LKS Narew Kurpiewski Łomża w skoku wzwyż z wynikiem 1,50 m 9 miejsce Marek Romańczuk KS Puszcza Hajnówka w biegu na 2000 m z wynikiem 6: 06,13 min 10 miejsce Rafał Halbowicz UKS Technik Augustów w pchnięciu kulą z wynikiem 13,42 m 10 miejsce Rafał Halbowicz UKS Technik Augustów w rzucie dyskiem z wynikiem 41,67 m 10 miejsce Alessio Ricciardi UKS Technik Augustów w biegu na 300 m z wynikiem 37,28 s 10 miejsce Wiktoria Zaczkiewicz KS Podlasie Białystok w Biegu na 200 m ppł. z wynikiem 30,99 s Komunikat z przebiegu zawodów można znaleźć pod podanym adresem internetowym: 16092425-slubice-mp-u16_201609252050